Oczyszczanie twarzy
Czy wiecie, że oczyszczanie twarzy jest najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, który każdy z nas, bez względu na kondycję cery powinien wprowadzić do swojej regularnej pielęgnacji? Oczyszczanie twarzy niesie za sobą wiele korzyści. Oprócz usuwania toksyn, zanieczyszczeń, martwych komórek i nadmiaru sebum, aktywizuje cerę do odnowy — nawilża, odżywia i zdecydowanie poprawia kondycję skóry twarzy. Tak naprawdę możemy wsmarowywać w twarz najdroższe i innowacyjne kosmetyki, stosować najnowsze trendy pielęgnacyjne, jednak dopiero troskliwie i precyzyjnie oczyszczona skóra twarzy jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych. Systematyczne oczyszczanie skóry sprawia, że może ona przyjąć optymalną ilość wody, a w efekcie pozwolić składnikom aktywnym pochodzącym z zabiegów kosmetycznych i wysokiej jakości kosmetyków wniknąć w głębsze partie skóry. Dobrze nawilżona skóra szybciej się regeneruje. Ponadto jest sprężysta i miękka. Zabieg oczyszczania wzmacnia płaszcz hydrolipidowy naskórka oraz przywraca cerze komfort, zdrowy koloryt i blask.
Manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczanie twarzy to doskonały i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się ze skóry niedoskonałości w postaci zaskórników, krost i korków tłuszczowych w gruczołach łojowych. Oczyszczanie manualne sprawdza się nawet wtedy, kiedy inne metody czyszczenia twarzy zawodzą. Po oczyszczaniu manualnym skóra jest wolna od niedoskonałości, pory są odblokowane, a zaskórniki zlikwidowane. Również struktura skóry ulega wyraźnej poprawie. Istotą manualnego oczyszczania twarzy jest ręczne usuwanie nagromadzonych w skórze zanieczyszczeń, które dają o sobie znać w postaci różnego rodzaju wykwitów. Jeśli to potrzebne, kosmetolog może również użyć igły lub specjalnego dłutka, które szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku zaskórników.
Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż. Następnie wykonujemy peeling w celu pozbycia się zrogowaciałego naskórka i tym samym zredukowania grubości wierzchnich warstw naskórka. Jest on dobierany indywidualnie do danego typu skóry. Potem na skórę nakładany jest środek o działaniu rozpulchniającym. Dopiero po tym wstępie dochodzi do zabiegu właściwego, a więc usunięcia wykwitów poprzez uciskanie palcami skóry. Po zakończeniu oczyszczania manualnego na twarz nakłada się serum i maseczkę o działaniu łagodzącym i niwelującym podrażnienia, a na końcu krem + darsonval.
Manualne oczyszczanie twarzy trwa około 2 godzin.
Peeling
kawitacyjny
Peeling kawitacyjny ma pozytywne działania dla każdego rodzaju cery bez względu na wiek. Skóra po zabiegu jest oczyszczona, ponieważ zostaje złuszczony martwy naskórek oraz usunięty nadmiar łoju i bakterii. Ultradźwięki usprawniają mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe. Wspomaga leczenie trądziku, redukuje zaskórniki otwarte i zapobiega ich powstawaniu oraz odblokowuje ujścia gruczołów łojowych zapobiegając powstawania wykwitów skóry.
Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako zabieg samodzielny. Polecam go jako formę przygotowania skóry do każdego zabiegu nawilżającego, odżywiającego, oczyszczającego czy liftingującego, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych.
Peelingi
chemiczne – kwasy
Innym skutecznym zabiegiem oczyszczającym są peelingi chemiczne. W zależności od kondycji skóry, wykorzystywany jest: kwas migdałowy, kwas TCA, kwas mlekowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas kojowy czy kwas fitowy. Zabieg polega na aplikacji w jedną lub kilka warstw skóry wybranym kwasem. Cera po zabiegu zyskuje zdrowy i pełen blasku koloryt. Należy pamiętać, że może nastąpić intensywne złuszczanie skóry. Oczyszczanie twarzy kwasami to idealne rozwiązanie dla osób z każdym rodzajem cery.
Przeciwskazania:
- choroby bakteryjne skóry,
- trądziki różowaty,
- wirusowe zapalenie skóry,
- tworzenie się bliznowców.